Kommenteeri

Eesti veinimaastik on muutumas. Põltsamaa lõpetab, Eesti Veinitee kogub hoogu.

Veel üsna hiljuti ilmus uudis, et Põltsamaa lõpetab veinide tootmise (https://www.err.ee/1608465035/100-aastase-traditsiooni-lopp-poltsamaa-lopetab-veinide-tootmise). Põltsamaal on puuvilja- ja marjaveine toodetud juba enam kui sada aastat. Kas see tähendab, et eestimaiseid puuvilja- ja marjaveine enam ei saagi? Saab küll. Juba rohkem kui kaheksa aastat on Eestisse järjepanu tekkinud väikeseid veinimaju. Uute veinimajade läbivateks põhimõteteks on kohaliku tooraine kasutamine, mitmekesine ja huvitav tootevalik,  veinide sobivus toiduga, maitseelamuste ja degustatsioonide pakkumine. Mis veelgi parem, suurem osa veinimajadest on koondunud ühendusse Eesti Veinitee ja nad kõik on veinihuviliste vastuvõtmiseks valmis. Tahad teada, mis on Eesti Veinitee? Vaata täpsemalt siit.

Duende - pudelisse püütud Eesti suvi
Eesti Veinitee koondab 18 väiketootjat ja paljud neist pakuvad rohkem kui ühte marjaveini, lisaks vahuveinid ja viinamarjaveinid. Seega on  valik hämmastavalt mitmekesine. 

Järiste Veinitalu näiteks on juba mitmendat aastat tootmas veini nimega Duende. Duende on väga mitmekülgne ja kompleksse maitsega tummine punavein, mis on valmistatud mustsõstrast, kirsist, arooniast ja maasikast. Kirsse ja mustsõstraid kasvatame ise, ülejäänud tooraine ostame kohalikelt kasvatajatelt. 

Duende on emotsionaalne seisund - osalt ekstaas, osalt igatsus. Miks mitte igatsus suve järele? Pokaal Duendet pimedal talveõhtul avab mälestustelaeka - on selleks siis maasikapõld maakodus, aromaatsed eestimaised kirsid või maitserohke aroonia-mustsõstramahl. Seda kõike võib Duendes leida. Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt hõbemärgisega hinnatud Duende on kindlasti Eesti marjaveinide crème de la crème. Duende leiad meie e-poest, Rimist, Taluturu kauplustest, Järiste Veinitalust kohapealt. Teiste veiniteeliste kohta leiad infot siit.

Lisa kommentaar

Email again: